Valmentajat syyskaudella 2022

Nimi Sähköposti Ryhmä
Mirjam Koivula mirkku@saaristonsiirin.com Näyttelytreenit keskiviikko (yhteyshenkilö)
Liisa Metsälä liisa.metsala@fimnet.fi Agility kisaavat & taitojen vahvistus maanantai
Raija Karjalainen raija.karjalainen@netikka.fi Agility kisaavat tiistai päiväryhmä
Pia-Kristiina Mietty pia.mietty@gmail.com Agility kisaavat tiistai
Tarja Makkonen tarjale65@gmail.com Agility kisaavat tiistai
Johanna Tammisto johanna.tammisto@icloud.com Agility möllit & kisavalmiit keskiviikko
Raija Karjalainen raija.karjalainen@netikka.fi Agility möllit & kisavalmiit keskiviikko
Hans Seppelin hans.seppelin@gmail.com Agility alkeisjatko keskiviikko
Tiina Jokinen tiina.jokinen@netikka.fi Agility junioriryhmä keskiviikko
Tanja Katajisto katajistotanja@gmail.com Agility junioriryhmä keskiviikko
Timo Teileri timo.teileri@gmail.com Agility kisaavat torstai
Anne Teileri anne.teileri@gmail.com Agility alkeet torstai
Leila Lehtonen leilehtonen@gmail.com Agility alkeet torstai

Valmentajien puhelinnumerot on siirretty jäsenosioon (vaatii kirjautumisen).

Mikäli sinulla on kiinnostusta ryhtyä valmentajaksi, ota yhteyttä koulutusvastaaviin. Yhteystiedot löytyvät Yhteystiedot-sivulta.

Sinustako koetoimitsija, valmentaja tai koulutusohjaaja?

Koetoimitsijoista on aina pienoinen pula, joten VAS tukee mielellään jäsentensä kouluttautumista päteviksi koetoimitsijoiksi, valmentajiksi ja koulutusohjaajiksi. Koetoimitsijana, valmentajana tai koulutusohjaajana toimiminen on myös oiva keino kerätä tarvittavia talkoopisteitä. Syksystä 2021 alkaen valmentajat saavat myös käyttöönsä varauskalenterin, jonka kautta voi varata tunnin mittaisia henkilökohtaisia harjoitteluaikoja hallista tai kentältä!

Koetoimitsija-, valmentaja- ja koulutusohjaajakursseille vaaditaan yhdistyksen puolto, joten ole yhteydessä puheenjohtajaan, jos haluat mukaan kurssille. Muista säilyttää maksukuitit osallistumismaksuista tallessa, sillä kun olet kurssit käynyt ja pätevöitynyt, VAS korvaa sinulle osallistumismaksut!

Mikäli sinulla on jo toimitsija- tai koulutusohjaajakortti, mutta se kaipaa uusimista, ota myös siinä tapauksessa yhteyttä puheenjohtajaan.