Valmentajat kesäkaudella 2022

Nimi Sähköposti Ryhmä
Mirjam Koivula mirkku@saaristonsiirin.com Näyttelytreenit keskiviikko (yhteyshenkilö)
Liisa Metsälä liisa.metsala@fimnet.fi Agility taitojen vahvistus maanantai
Pia-Kristiina Mietty pia.mietty@gmail.com Agility kisaavat maanantai
Stiina Alikoski-Salminen stiinaalikoski@gmail.com Agility alkeet tiistai
Liisa Mäkelä llbm@uwasa.fi Agility alkeet tiistai
Johanna Tammisto johanna.tammisto@icloud.com Agility alkeet tiistai
Timo Teileri timo.teileri@gmail.com Agility kisaavat tiistai
Raija Karjalainen raija.karjalainen@netikka.fi Agility kisaavat keskiviikko päiväryhmä
Anne Teileri anne.teileri@gmail.com Agility kisaavat keskiviikko
Veera Peltoniemi gv.peltoniemi@gmail.com Agility kisavalmiit/1 lk keskiviikko
Hans Seppelin hans.seppelin@gmail.com Agility alkeisjatko & kisaavat torstai
Tarja Makkonen tarjale65@gmail.com Agility möllit torstai
Sirpa Kaakinen sirpa.kaakinen@gmail.com Agility möllit torstai

Valmentajien puhelinnumerot on siirretty jäsenosioon (vaatii kirjautumisen).

Mikäli sinulla on kiinnostusta ryhtyä valmentajaksi, ota yhteyttä koulutusvastaaviin. Yhteystiedot löytyvät Yhteystiedot-sivulta.

Sinustako koetoimitsija, valmentaja tai koulutusohjaaja?

Koetoimitsijoista on aina pienoinen pula, joten VAS tukee mielellään jäsentensä kouluttautumista päteviksi koetoimitsijoiksi, valmentajiksi ja koulutusohjaajiksi. Koetoimitsijana, valmentajana tai koulutusohjaajana toimiminen on myös oiva keino kerätä tarvittavia talkoopisteitä. Syksystä 2021 alkaen valmentajat saavat myös käyttöönsä varauskalenterin, jonka kautta voi varata tunnin mittaisia henkilökohtaisia harjoitteluaikoja hallista tai kentältä!

Koetoimitsija-, valmentaja- ja koulutusohjaajakursseille vaaditaan yhdistyksen puolto, joten ole yhteydessä puheenjohtajaan, jos haluat mukaan kurssille. Muista säilyttää maksukuitit osallistumismaksuista tallessa, sillä kun olet kurssit käynyt ja pätevöitynyt, VAS korvaa sinulle osallistumismaksut!

Mikäli sinulla on jo toimitsija- tai koulutusohjaajakortti, mutta se kaipaa uusimista, ota myös siinä tapauksessa yhteyttä puheenjohtajaan.