Agilityn tehovalmennus 2014-2015 valinnat tehty

Kaikki hakijat mahtuivat tänä vuonna mukaan. Suunniteltu maksimimäärä ylittyi yhdellä, mutta ollaan joustavia, ettei ketään tarvitse tiputtaa joukosta 🙂

 

Vaasan agility-seura ry järjestää jäsenilleen agilityn tehovalmennusohjelman toisena vuotena peräjälkeen. Tehovalmennus käynnistyy lokakuussa ja jatkuu vuoden 2015 huhtikuuhun saakka. Valmennuksia on noin kerran kuukautta kohden enimmäkseen ulkopuolisten valmentajien johdolla. Ohjelmassa on maajoukkue-tason lajivalmennusta, ohjaajan fysiikan kehittämistä, agilityleiri Mouhijärvellä, koiran hyvinvoinnin edistämistä ja videoiden analysointia.

Tehovalmennusohjelmaan haetaan 16 tavoitteellista koirakkoa, jotka tähtäävät pitkälle. Aiempi kilpailukokemus ja -menestys huomioidaan valintoja tehtäessä. Tehovalmennuksen hakuaika on 1.9.-13.9. Ohjelmaan haetaan seuran kotisivuilta löytyvän lomakkeen kautta.

Tehovalmennuksen osallistumiskriteerit

[kleo_list][kleo_list_item]VASin jäsenyys & lisenssi[/kleo_list_item][kleo_list_item]Viikkoryhmään pääsy syyskaudella 2014[/kleo_list_item][kleo_list_item]Koiran ikä vähintään 18kk ilmoittautumishetkellä[/kleo_list_item][kleo_list_item]Sitoutuminen koko koulutusohjelman keston ajaksi[/kleo_list_item][kleo_list_item]Vain yksi koira per ohjaaja[/kleo_list_item][/kleo_list]

Tehovalmennus maksu määräytyy toteutuneiden kustannusten mukaisesti, kuitenkin enimmillään 250 euroa. Valinnoista ilmoitetaan henkilökohtaisesti ja sen jälkeen paikka vahvistetaan 50 euron ennakkomaksulla. Myöhemmät maksut hoidetaan 50 euron erissä noin kahden kuukauden välein. Agilityleirin majoitus- ja matkakulut eivät sisälly ohjelman kokonaishintaan. Yksittäisiä koulutuspaikkoja voi myydä seuran sisällä eteenpäin esteen sattuessa. Seuran jäsenet ovat tervetulleita lajivalmennusten kuunteluoppilaiksi ilman erillistä maksua.

[kleo_button title=”Hae agilityn tehovalmennukseen” href=”https://docs.google.com/forms/d/1jnfRuvdj1F_Aut-Bl-pj8mhUnReHS-KsHqnXnNpSXYk/viewform” style=”default” size=”4″ ]

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.