Hae mukaan agilityn PiirM-joukkueisiin 29.7. mennessä

Vaasan kennelpiirin piirinmestaruuskilpailut järjestetään tänä vuonna Vaasan agility-seuran kotikentällä Rantareviirillä sunnuntaina 19.8.2018. Yksilökisan lisäksi kisataan joukkuekisa, johon saa osallistua kaikki VASin lisenssillä kisaavat koirakot (1-2-3-luokkalaiset)

Tämän kesän VASin SM-joukkueet kilpailevat samoilla kokoonpanoilla, mutta muut joukkueet agilitytiimi kokoaa mukaan hakeneista koirakoista. Joukkuekisa kilpaillaan kolmessa säkäluokassa (mini-medi-maksi) mutta pikkuminit ja pikkumaksit saavat hypätä omia hyppykorkeuksiaan omalla vuorollaan.

Hae mukaan joukkueeseen mahdollisimman pian, mutta viimeistään 29.7.2018 mennessä. VAS pyrkii kokoamaan mahdollisimman monta joukkuetta eri säkäluokkiin. Viime vuonna joukkue- ja yksilömestaruus irtosi VASille miniluokassa ja maksiluokassa, tänä vuonna laitetaan vieläkin paremmaksi!

Haku joukkueeseen spostitse: katja.valkki88@gmail.com

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.