Perustaidot tokoon ja rallytokoon -kurssi on täynnä!

Rantareviirillä alkaa uusi perustaidot tokoon ja rallytokoon -kurssi, jolla nimensä mukaisesti treenaataan kyseisiin lajeihin tarvittavia perustaitoja. Kurssille osallistuvan koiran perustottelevaisuus tulee olla kunnossa, suosituksena pentukurssi tai peto-kurssi tai vastaavat taidot. Treenit pidetään maanantaisin klo 17:30-18:30, alkaen 23.6. Tälle 4 kerran kurssille mahtuu mukaan 8 koirakkoa, etusija seuramme jäsenillä. Vetäjänä toimii Tiina Puttonen, lisätiedustelut ja ilmoittautumiset hänelle osoitteeseen: teputtonen@gmail.com. Ilmoittautuminen jäsenille 26.5.-9.6. ja tämän jälkeen muille, mikäli paikkoja jää, 10.6.-16.6. Ilmoittautumisen yhteyteen tulee lisätä ohjaajan yhteystiedot sekä koiran tiedot (nimi, ikä, rotu, aiemmin käydyt koulutukset). Tervetuloa mukaan! KURSSI ON TÄYNNÄ!!

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.