Koetoimitsijakurssi 1 / Provfunktionärskurs 1 17.1.2015

Koetoimitsijakurssi I
17.1. VAASA hotelli Vaakuna, Rewell Center 101, klo 13.30. Järj. Vasa Kenneldistrikt – Vaasan Kennelpiiri. Ilmoittautumiset, joiden liitteenä on oltava yhdistyksen suositus ja maksukuitin kopio 19.12.2014

Provfunktionärskurs I
17.1. VASA hotell Vaakuna, Rewell Center 101, kl. 9.00. Arr. Vasa Kenneldistrikt – Vaasan Kennelpiiri. Anmälning, till vilken bifogas föreningens förord och en kopia av inbetalningen, senast 19.12.2014

Ilmoittautuminen koetoimitsijakurssi I:lle on meneillään!
Koetoimitsijakurssi I on noin neljän tunnin mittainen kurssi. Se tulee suorittaa ensin, jotta voi käydä lajikohtaisia (esim. toko, agility, mejä, jne.) koetoimitsijakursseja (ns. koetoimitsijakurssi 2-osa). Kisojen ja kokeiden järjestämiseksi tarvitaan kortillisia eli koulutettuja koetoimitsijoita. Mitä useampi koetoimitsijoita yhdistyksellä on, sitä paremmin pystytään jakamaan tehtäviä. Samalla saa hyvän näkemyksen tapahtumien järjestelyistä.

Ota yhteyttä VASin sihteeri Satu Palomaahan satu.palomaa@netikka.fi jotta saat yhdistyksen suosituksen, joka kurssia varten tarjotaan. VAS myös tukee jäsentensä osallistumista koulutuksiin, eli kurssimaksu on mahdollista anoa yhdistykseltä. Ei muuta kuin pikaisesti ilmoittautumaan! :)

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.