Materiaalia seuraavaan VasSportiin

Lehtitoimikunta kaipailee materiaalia seuraavaan, joulun kynnyksellä ilmestyvään Vaasan Agility-seuran omaan jäsenlehteen, VasSportiin. Mikäli sinulla on hyviä juttuideoita tai haluaisit kirjoittaa lehteen artikkelin sinua kiinnostavasta aiheesta laitathan viestiä osoitteeseen: aineisto.vassport@gmail.com. Mukaan mahtuu myös esittelyjä jäsentemme uusista harrastuskavereista penskojen palstalle sekä esittelyjä seuramme jäsenistä ja heidän nelijalkaisista treenikavereistaan. Tietysti VAS haluaa onnitella myös eri lajeissa menestyneitä koirakoita, eli mikäli sinä ja koirasi olette tahkonneet tuloksia ja saavuttaneet luokkanousuja tai koulutustunnuksia, laitathan siitä ilmoituksen kuvan kera lehtitoimikunnallemme. Perinteiset joulutervehdykset sekä jouluiset kuvat karvakuonoista ovat myös varsin tervetulleita!
Materiaali tulisi toimittaa kuluvan kuun loppuun mennessä eli aineiston deadline on 30.11.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.