Rally-tokon MES-VOI-kurssi

Jo alkanut kurssi jatkuu korona-tauon jälkeen 18.5. alkaen kolme viikkoa klo 17-19 Rantareviirillä.

Vaasan Agility-seura järjestää rally-toko-kurssin voittaja- ja mestariluokan tasoisille koirakoille. Joka kerralle suunnitellaan rata, jota voi tehdä osissa tai kokonaan. Teemat kurssilla ovat askeltehtävät, hyppy & putki, peruutukset ja kukkaset / saksalaiset.

Kurssille otetaan 6 koirakkoa. Etusijalla ovat seuran omat jäsenet. Hinnat ovat seuran jäseniltä voimassaoleva kausikortti tai kuukausikortti ja seuran ulkopuolisilta 40 euroa.

Ilmoittatumiset ja maksukuitit Merja Autiolle, merjaak1@gmail.com, 26.2. mennessä. Maksamalla kurssimaksusi varmistat paikkasi kurssille.

Kouluttajana toimii rally-tokon valmennusrenkaan 2019 jäsen Tiina Puttonen. Hän on aloittanut harrastamisen ja kisaamisen aikoinaan lappalaiskoirien kanssa. Nyt hän kisaa bordercollieidensa kanssa rally-tokon lisäksi myös tokossa ja erikoisjäljellä.