Vaasanseudulla järjestetään kurssi Koetoimitsija 2, Toko

Vaasanseudulla järjestetään 2.4.2017 Koetoimitsijakurssi 2, Toko. Kurssin järjestää Vaasan seudun palveluskoiraharrastajat ry. Kurssin johtaja: Veijo Kinnunen. Ilm. 12.3. mennessä Kirsi Salmela, 050 363 6606, kennelsumuvuoren@gmail.com. Osm. 35 € tilille FI39 3131 3001 6732 68, viite 2017143. Rajoitus 20 osallistujaa.

VASin jäsen: pyydä yhdistyksen puolto puheenjohtajalta annsofi.loo@gmail.com. Koetoimitsija 1 -kurssin on oltava suoritettuna ennen koetoimitsija 2 -kursseille osallistumista. Koetoimitsija 1 ja 2 -kursseille osallistuminen ei edellytä osallistujilta lajissa kisaamista.

VAS tukee koetoimitsijaksi ja koulutusohjaajaksi kouluttautumista. Muista siis säilyttää maksukuitit osallistumismaksuista tallessa, sillä kun olet kurssit käynyt ja pätevöitynyt, VAS korvaa sinulle osallistumismaksut! Mikäli sinulla on jo toimitsija- tai koulutusohjaajakortti, mutta se kaipaa uusimista, ota myös siinä tapauksessa yhteyttä Ann-Sofiin.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.